Weekend „Meet and Code” – RELACJA

Weekend „Meet and Code” już za nami. W dniach 08-10.03.2019 w niemieckim Walldorf zjawili się przedstawiciele 15 instytucji „non-profit” z całej Europy. Finał odbył się w siedzibie informatycznego giganta SAP wyznaczającego technologiczne trendy od ponad 5 dekad, a którego produkty są znane i używane na całym świecie. Określenie technologiczny gigant nie odnosi się jedynie do sukcesów, jakie firma osiągnęła i osiąga na przestrzeni wszystkich lat. Na obszarze całego „kampusu” znajduje się niemalże niezliczona ilość budynków biurowych, a ogromna ilość korytarzy, sprawiała wrażenie labiryntu po którym przemieszczanie się wymaga przewodnika.

Późnym popołudniem zakończył się etap zwiedzania i przyszła pora na oficjalne otwarcie finałów „Meet and Code” oraz uroczystą kolację. W trakcie wieczoru organizatorzy zrobili nam niespodziankę, został zaproszony „magik-mentalista”. Z wielkim uporem, wszyscy dążyliśmy do tego, aby rozwiązać zagadkę jego niesamowitych umiejętności. Doświadczenie i latami trenowany zmysł obserwacji nie dał nam szans w konfrontacji z magikiem. Wynik spotkania „magik” vs finaliści – 1:0 🙂

Drugiego dnia nadszedł czas warsztatów. Grupa finalistów została podzielona na 3 oddzielne grupy. Każda z grup wzięła udział w warsztatach, o tematyce „Design Thinking”, „Media Security” oraz „Team Management”. Jednocześnie mogliśmy podziwiać osiągnięcia najnowszej techniki i na własnej skórze przekonać się o potencjale rozwiązań firmy SAP.

W tym dniu odbyło się również to na co wszyscy finaliści czekali, czyli ogłoszenie wyników. Finał „Meet and Code” odbywał się w 3 kategoriach: DIVERSITY, INNOVATION oraz KICK AND CODE w której byliśmy nominowani.

Wyniki:

Diversity: Veteran Foundation, Ukraine
Innovation: Globe Community Library, Great Britain
Kick and Code: Asociatia Pro Teodor Murasanu, Rumania

Zakończenie gali rozdania nagród było dobrym momentem do chwili oddechu oraz wykonania pamiątkowych zdjęć.
Weekend „Meet and Code” dostarczył nam wielu ciekawych doświadczeń oraz inspiracji. Pozwolił również na nawiązanie cennych kontaktów z ludźmi, których powołaniem jest niesienie pomocy i praca z dziećmi. Uświadomił, że praca którą wykonujemy niesie ze sobą niezwykłe pokłady dobra.

Aby poczuć towarzyszące nam emocje, zapraszamy do oglądnięcia wideo oraz galerii.

 

Napisano w Aktualności